Пошук по сайту


Загальна інформація про діяльність Банку

Загальна інформація про діяльність Банку

Сторінка1/45
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   45

АБ «Укргазбанк»


Річна фінансова звітність

публічного акціонерного товариства

акціонерного банку «УКРГАЗБАНК»

станом на кінець дня 31 грудня 2009 року


Загальна інформація про діяльність Банку



Найменування Банку: Публічне акціонерне товариство акціонерний банк “Укргазбанк”, скорочена назва – АБ “Укргазбанк”
Місцезнаходження: 03087 м. Київ, вул. Єреванська 1.

Поштова адреса: 01004 м. Київ, вул. Червоноармійська, 39
Організаційно-правова форма: публічне акціонерне товариство
Дата звітності за звітний період: станом на кінець дня 31 грудня 2009 року
Функціональна валюта та валюта звітності: гривня
Одиниця виміру: тисяча гривень

У 1993 році створено та зареєстровано акціонерне товариство закритого типу — Акціонерний Комерційний Банк «Хаджибейбанк», правонаступником якого є ВАТ АБ «Укргазбанк». Розпочинається активна комерційна і фінансова діяльність Банку. Впроваджено програмний комплекс «Клієнт-Банк», що дозволяє забезпечити якісне та оперативне обслуговування клієнтів.

У 1996 році Банк змінює назву на АБ «Інтергазбанк», отримує ліцензію Національного банку України на право здійснення операцій з валютними цінностями і приєднується до міжнародної системи REUTERS, яка дає змогу в найкоротші терміни здійснювати всі види міжнародних фінансових розрахунків та вести активну діяльність на валютному ринку України.

У 1997 році Банк реорганізовано в Акціонерний банк «Укргазбанк» у формі закритого акціонерного товариства. Банк активно інтегрується до газового комплексу України: його клієнтами стають потужні газопостачальники – ДАХК «Укргаз», АТЗТ «Інтергаз» та ін., отримує генеральну ліцензію на право здійснення банківських операцій. Банк стає повноправним членом Української міжбанківської валютної біржі.

У 1998 році Банк нарощує темпи капіталізації внаслідок другої емісії акцій акціонерного товариства. Банк входить до складу Асоціації українських банків.

У 1999 році Банк здійснює третю емісію акцій, збільшуючи свій статутний фонд з 6,90 млн. грн. до 13,95 млн. грн. Для реалізації стратегічного плану розвитку Банк розширює ліцензію на право залучення і розміщення іноземної валюти на міжнародних ринках.

У 2000 році у рамках концепції універсалізації банківських послуг Банком проведено емісію локальних платіжних карток «ЕНЕРГІЯ™», за допомогою яких впроваджено зарплатні проекти для найбільших клієнтів АБ «Укргазбанк». Банк стає принциповим членом міжнародної асоціації Еuropay Іпternational.

У 2001 році Банк реорганізовано у Відкрите акціонерне товариство Акціонерний банк «Укргазбанк». З метою активного просування банківських послуг у регіони Банк збільшив кількість регіональних відділень в Україні до 40 установ. Банк отримує статус фінансового менеджера та агента із залучення фінансових інвестицій ЗАТ «Єврокар».

У 2002 році Банк розширює присутність на ринку. На кінець року функціонує 17 філій та 34 безбалансових відділень Банку в 13 областях України. Враховуючи динамічне зростання обсягу активних та пасивних операцій Банку у порівнянні з іншими банківськими установами Комісія з питань нагляду та регулювання діяльності банків своїм рішенням включила ВАТ АБ «Укргазбанк» до групи крупних банків України.

У 2003 році ВАТ АБ «Укргазбанк» емітував власну платіжну картку МПС VISA. На кінець липня обсяг емісії платіжних карток Банку склав понад 88 тисяч штук. ВАТ АБ «Укргазбанк» виграє тендер Світового банку на обслуговування рахунків для розміщення коштів Світового банку, спрямованих на фінансування проекту «Розвиток приватного сектору». Збільшується кількість фінансових установ Банку. На кінець року 18 філій та 45 безбалансових відділень якісно обслуговують клієнтів у 17 регіонах країни.

У 2004 році ВАТ АБ «Укргазбанк» збільшує свій статутний фонд до 120 млн. грн. та входить в у першу двадцятку банків України. Значно зростає емісія платіжних карток Банку. На кінець року вона складає майже 180 тисяч штук. Оцінивши належним чином якість та зручність проведення розрахунків через карткові рахунки за участю ВАТ АБ «Укргазбанк» провідні компанії країни, великі державні структури, бюджетні організації та навчальні заклади розпочали разом з Банком реалізацію спільних зарплатних проектів. Всього за рік було запроваджено 268 зарплатних проектів. На кінець року 1517 працівників обслуговують майже 220 тисяч приватних та корпоративних клієнтів у головному офісі, 20 філіях та 76 відділеннях Банку. Чистий прибуток Банку складає 12,16 млн. грн.

У 2005 році універсалізація послуг ВАТ АБ «Укргазбанк» дозволяє задовольнити потреби найвибагливіших клієнтів. Банк проходить сертифікацію термінального обладнання (POS-термінали та банкомати) у міжнародній платіжній системі MasterCard WorldWide, розпочинає еквайрінг чіп-карт цієї платіжної системи та посідає третє місце серед торговців корпоративними облігаціями в Першій Фондовій Торговельній Системі за підсумками жовтня 2005 року. У листопаді впроваджується нова система біометричної ідентифікації клієнтів у депозитарії – «МАСТ-IПРА «Депозитарій». Збільшується мережа філій та відділень Банку. На кінець року Банк має 120 своїх представництв майже у всіх регіонах країни. Обсяг емісії міжнародних платіжних карток перевищує 260 тисяч штук. З них понад десять тисяч карток є чіповими, що значно підвищує рівень захищеності відповідних карткових рахунків. Розпочинається введення в обіг карток з паливним додатком «PetrolPlus». Термінальна мережа Укргазбанку і банків-партнерів у системі «УкрКарт» стала нараховувати 1 325 банкоматів та POS-терміналів. Чистий прибуток Банку складає 13,8 млн. грн.

У 2006 році ВАТ АБ «Укргазбанк» затверджений як пілотний банк у проекті Міжнародної Фінансової Корпорації (IFC) «Корпоративне управління в банківському секторі України». Як наслідок реалізації цього проекту в Банку значно підвищується ефективність управління банківськими процесами. У липні 2006 року міжнародне кредитне агентство Moody's Investors Service надає ВАТ АБ «Укргазбанк» довгостроковий депозитний рейтинг в іноземній валюті B2 і рейтинг фінансової стабільності Е+. Прогноз за рейтингами - стабільний. Усе це сприяє залученню від іноземних банків дебютного синдикованого кредиту на суму 16 млн. доларів США. У другій половині року Банк здійснює випуск та розміщення корпоративних облігацій на суму 100 млн. грн. На кінець року 2 507 працівників Банку у 164 центральних та регіональних установах обслуговують понад 314 тисяч приватних та корпоративних клієнтів. Термінальна мережа ВАТ АБ «Укргазбанк» і банків-партнерів нараховує 2 518 банкоматів та банківських POS-терміналів, в яких клієнти Банку можуть користуватися платіжною карткою за пільговим тарифом. Чистий прибуток Банку складає 30,8 млн. грн.

У 2007 році ВАТ АБ «Укргазбанк» відзначився значним зростанням показників діяльності та збільшив статутний фонд до 500 млн. грн. Банк отримує другий синдикований кредит на суму 46 млн. дол. США та клубний кредит на суму 20 млн. дол. США.

У вересні 2007 року рейтингова агенція Fitch Ratings присвоює Укргазбанку довгостроковий рейтинг дефолту емітента 'B-' зі стабільним прогнозом, національний довгостроковий рейтинг 'BBB- (ukr)' зі стабільним прогнозом, короткостроковий РДЕ 'B', індивідуальний 'D/E', Підтримка '5'. Крім того, в серпні 2007 року Банк підвищує свій довгостроковий рейтинг від національної агенції Credit Rating до uaA (за національною шкалою) порівняно з uaA - у липні 2007р.

У 2007 році ВАТ АБ «Укргазбанк» досягає значних результатів на ринку цінних паперів. Банк розміщує муніципальні облігації м. Луганськ на суму 29,3 млн. грн. Крім цього, ВАТ АБ «Укргазбанк» розміщує власні корпоративні облігації на суму близько 407 млн. грн., а також першим в Україні випускає і розміщує власні іпотечні облігації на суму 50 млн. грн.

Протягом року Банк відкриває 123 нових відділення, і, таким чином, на кінець року регіональна мережа Укргазбанку налічує 287 установ у всіх регіонах України. Кількість співробітників Банку на кінець 2007 року перевищує 3400 осіб.

За результатами року Міжнародна платіжна система Visa International визнала Укргазбанк кращим спонсором року та відзначає Банк Дипломом «Найактивніший банк 2007 року».

У рамках конкурсу «MasterCard Банк року» громадськість визнає АБ «Укргазбанк» одним із переможців у номінації «Найнадійніший банк року 2007».

У 2008 році ВАТ АБ «Укргазбанк» входить до групи найбільших вітчизняних кредитно-фінансових установ та збільшує статутний фонд до 700 млн. грн.

У 2008 році на ринку цінних паперів ВАТ АБ «Укргазбанк» визнано абсолютним лідером торгів корпоративними облігаціями серії «С», обсяг торгів якими досяг 1,26 млрд. грн. У серпні 2008 року ВАТ АБ «Укргазбанк», як андеррайтер, розміщує облігації місцевої позики м. Бориспіль на суму 9,0 млн. грн.

У серпні 2008 року Банк залучає синдикований кредит строком на один рік на суму 23 млн. дол. США. Залучені кошти спрямовуються на фінансування зовнішньоторговельних операцій клієнтів Банку.

У липні 2008 року ВАТ АБ «Укргазбанк» запроваджує надання нової послуги для клієнтів-фізичних осіб – операції на ринку Forex.

За розміром депозитного портфеля фізичних осіб ВАТ АБ «Укргазбанк» входить до першої десятки вітчизняних фінансових установ.

Протягом 2008 року Банк відкриває 101 точку продажу. Таким чином, на кінець 2008 року регіональна мережа ВАТ АБ «Укргазбанк» налічує понад 390 установ по всій Україні. Кількість працівників Банку на кінець 2008 року налічує понад 5 000 осіб.

Чистий прибуток Банку за підсумками 2008 року складає 204,2 млн. грн.

За результатами дослідження рівня інформаційної прозорості 30 найбільших банків, яке проводилось у 2008 році Агентством фінансових ініціатив спільно зі Службою рейтингів корпоративного управління Standard & Poor's, ВАТ АБ «Укргазбанк» посідає перше місце у рейтингу з показником транспарентності 71,2%, що є найкращим показником в історії подібних досліджень в Україні.

У 2009 році Банк зазнає низки змін. У червні 2009 року Відкрите акціонерне товариство Акціонерний Банк «Укргазбанк» реорганізовано у Публічне акціонерне товариство Акціонерний Банк «Укргазбанк».

У першому півріччі 2009 року Банк отримав стабілізаційний кредит від Національного банку на суму 2 352,6 млн.грн. З урахуванням кредитів, отриманих у 2008 році (1 484 млн.грн.), на кінець року сума кредитів, отриманих від Національного банку України складає 3 836,6 млн.грн. У грудні 2009 року згідно Постанови Національного банку України від 28.07.2009 № 438 Банк укладає додаткові договори з Національним банком щодо зменшення ставки відсотку та пролонгації отриманих кредитів.

Зважаючи на фінансову ситуацію, що склалася в країні у 2009 році, акціонери Банку прийняли рішення про необхідність капіталізації фінустанови та звернулись до Уряду щодо участі держави у статутному капіталі Банку шляхом його рекапіталізації. У липні Кабінет Міністрів України ухвалює збільшення статутного капіталу Банку на суму 3,1 млрд. грн. Таким чином, на кінець 2009 року статутний капітал Банку становить 3,8 млрд. грн., та 81,58% його акцій належать державі.

У відповідності до чинного законодавства Національний банк України приймає рішення щодо введення в Банк Тимчасової адміністрації на період шести місяців з червня по грудень 2009 року. Тимчасова адміністрація є обов’язковою умовою проведення рекапіталізації Банку державою та має повне і виняткове право управляти та контролювати банківські операції, вживати будь-яких заходів щодо відновлення належного фінансового стану Банку, приймає всі права та обов’язки зборів акціонерів, Наглядової Ради і Правління. Тимчасова адміністрація визначила суму необхідної рекапіталізації та додаткової підтримки держави.

На період дії Тимчасової адміністрації на Банк не розповсюджувалось тимчасове обмеження щодо зняття коштів з рахунків клієнтів. У вересні 2009 року Тимчасова адміністрація була дострокова виведена та був призначений новий склад Правління та Наглядової ради Банку.

У 2009 році Банк здійснив реструктуризацію синдикованого кредиту на суму 23 млн. дол. США, який був залучений на міжнародному ринку у серпні 2008 року, та уклав угоди по реструктуризації (поетапному викупу) власних облігацій серій «А», «В» і «С» на загальну суму 176,1 млн.грн.

Команда Банку доклала максимум зусиль для виконання зобов’язань Банку у період кризи ліквідності, а зараз Банк виконує свої зобов’язання перед клієнтами у повному обсязі.

Банк успішно впорався з неплатежами, не допустив панічних настроїв клієнтів – фізичних осіб по зняттю депозитів. Кількість депозитів, що переоформлюються на новий строк складає близько 80% депозитного портфелю.

В умовах фінансової кризи Банк проводить стриману політику щодо розвитку мережі продажів та здійснює оптимізацію існуючої мережі з метою скорочення адміністративних витрат. Станом на кінець 2009 року мережа Банку складається з 3 регіональних дирекцій, 13 філій, 263 відділень.

У 2009 році Банк зберігає статус найбільш інформаційно прозорої фінансової установи щодо своєчасності та повноти розкриття публічної інформації для клієнтів. Банк стає переможцем конкурсу річних звітів та веб-сайтів українських банків у 2009 році, який адмініструвала KPMG в Україні. Банк входить до трійки лідерів у рейтингу транспарентності за результатами дослідження рівня інформаційної прозорості 30 найбільших банків, яке проводилось у 2009 році Агентством фінансових ініціатив спільно зі Службою рейтингів корпоративного управління Standard & Poor’s.

У складних умовах фінансової кризи Банк утримує свої позиції завдяки вчасній рекапіталізації та підтримці держави. Зборами акціонерів Банку 25.12.2009 та змінами від 02.12.2009 до Постанови Кабінету міністрів від 10 червня 2009 р. № 567 прийнято рішення щодо збільшення участи держави у капіталізації Банку до 5 000 млн.грн. при цьому частка держави у статутному капіталу Банку зростає до 87,72%
Види діяльності, які здійснює та має здійснювати Банк.

Банк проводить наступні банківські операції, передбачені Статутом банку, на підставі банківської ліцензії № 123 від 22 червня 2009 року, виданої Національним банком України (до 22.06.2009 Банк діяв на підставі ліцензії №123 від 19 листопада 2001 року):

 • приймання вкладів (депозитів) від юридичних і фізичних осіб;

 • відкриття та ведення поточних рахунків клієнтів і банків-кореспондентів, у тому числі переказ грошових коштів з цих рахунків за допомогою платіжних інструментів та зарахування коштів на них;

 • розміщення залучених коштів від свого імені, на власних умовах та на власний ризик;

 • надання гарантій і поручительств та інших зобов’язань від третіх осіб, які передбачають їх виконання у грошовій формі;

 • придбання або відчуження права вимоги на виконання зобов’язань у грошовій формі за поставлені товари чи надані послуги, приймаючи на себе ризик виконання таких вимог та прийом платежів (факторинг);

 • лізинг;

 • послуги з відповідального зберігання та надання в оренду сейфів для зберігання цінностей та документів;

 • випуск, купівлю, продаж і обслуговування чеків, векселів та інших оборотних платіжних інструментів;

 • випуск банківських платіжних карток і здійснення операцій з використанням цих карток;

 • надання консультаційних та інформаційних послуг щодо банківських операцій.


З 22 вересня 2009 року Публічне акціонерне товариство акціонерний банк “Укргазбанк”, згідно з дозволом Національного банку України № 123-4, має право здійснювати наступні операції (до 22.09.2009 Банк діяв на підстав дозволу Національного банку від 05 липня 2007 року №123-3):

 • Операції з валютними цінностями:

 • неторговельні операції з валютними цінностями;

 • операції з готівковою іноземною валютою та чеками (купівля, продаж, обмін, прийняття на інкасо), що здійснюються в касах і пунктах обміну іноземної валюти банків;

 • операції з готівковою іноземною валютою (купівля, продаж, обмін), що здійснюються в пунктах обміну іноземної валюти, які працюють на підставі укладених банками агентських договорів з юридичними особами-резидентами;

 • ведення рахунків клієнтів (резидентів і нерезидентів) в іноземній валюті та клієнтів-нерезидентів у грошовій одиниці України;

 • ведення кореспондентських рахунків банків (резидентів і нерезидентів) в іноземній валюті;

 • ведення кореспондентських рахунків банків (нерезидентів) у грошовій одиниці України;

 • відкриття кореспондентських рахунків в уповноважених банках України в іноземній валюті та здійснення операцій за ними;

 • відкриття кореспондентських рахунків у банках (нерезидентах) в іноземній валюті та здійснення операцій за ними;

 • залучення та розміщення іноземної валюти на валютному ринку України;

 • залучення та розміщення іноземної валюти на міжнародних ринках;

 • торгівля іноземною валютою на валютному ринку України (за винятком валютно-обмінних операцій);

 • торгівля іноземною валютою на міжнародних ринках;

 • операції з банківськими металами на валютному ринку України;

 • операції з банківськими металами на міжнародних ринках;

 • інші операції з валютними цінностями на міжнародних ринках;

 • інші операції з валютними цінностями на валютному ринку України.

   • Емісія власних цінних паперів.

   • Організація купівлі та продажу цінних паперів за дорученням клієнтів.

   • Здійснення операцій на ринку цінних паперів від свого імені (уключаючи андеррайтинг).

   • Здійснення інвестицій у статутні фонди та акції інших юридичних осіб.

   • Перевезення валютних цінностей та інкасація коштів.

   • Операції за дорученням клієнтів або від свого імені:

 • з інструментами грошового ринку;

 • з інструментами, що базуються на обмінних курсах та відсотках ;

 • з фінансовими ф’ючерсами та опціонами.

   • Довірче управління коштами та цінними паперами за договорами з юридичними та фізичними особами.

   • Депозитарна діяльність зберігача цінних паперів.


Банк проводить банківські операції, передбачені Статутом банку, на підставі банківської ліцензії № 123 від 19 листопада 2001 року, наданої Національним Банком України та дозволу Національного банку України № 123-3 від 05 липня 2007р.

Банк має ліцензію серії АБ №124927, видану Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку України (ДКЦПФР) 09.02.2005 року строком дії до 09.02.2010 року, на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів: діяльність по випуску та обігу цінних паперів; депозитарна діяльність зберігача цінних паперів. У зв’язку з закінченням терміну дії ліцензії серії АБ №124927 Банк отримав на підставі рішення ДКЦПФР № 26 від 19.01.2010 ліцензії серії АВ №520288,520289,520290,520291,520292 від 10.02.2010 терміном дії до 10.02.2015 на здійснення професійної діяльності на фондовому ринку України, а саме: брокерська діяльність, дилерська діяльність, андеррайтинг, діяльність з управління цінними паперами, депозитарна діяльність зберігача цінних паперів.
Членство в міжнародних системах грошових переказів:

Банк здійснює відправлення та виплату коштів через міжнародні системи грошових переказів UNIStream, Contact, Leader, Anelik, MoneyGram та виплату через міжнародну систему грошових переказів Золотая Корона – Денежные Переводы.

 

UNIStream

Банк працює з системою з травня 2009 року в якості прямого агента.
Сontact

Банк працює з системою з червня 2006 року в якості прямого агента.
Leader

Банк працює з системою з жовтня 2006 року в якості прямого агента.
MoneyGram

Банк працює з системою з травня 2007 року в якості прямого агента.
Anelik

Банк працює з системою з травня 2007 року в якості субагента системи на підставі договору з Банком «Грант» (Банк «Грант» – агент системи).
Золотая Корона – Денежные Переводы

Банк працює з системою з вересня 2009 року в якості прямого агента.
Western Union

У 2010 році Банк відновив співпрацю в якості субагента на підставі договору з банком «Фінанси і кредит» (банк «Фінанси і кредит» - агент системи).
Членство в міжнародних платіжних системах:

Публічне акціонерне товариство акціонерний банк «Укргазбанк» є членом міжнародних карткових платіжних систем:

 • MasterCard WorldWide, з 2000 року принципове членство (Principal member);

 • Visa International, з 2002 року принципове членство (Principal member);

 • УкрКарт, з 2002 року.

У 2010 році Банк впроваджує проект щодо отримання статусу розрахункового банку ПС УкрКарт. На сьогодні здійснюється процедура укладання договорів з банками – членами УкрКарт на виконання міжбанківських розрахунків за операціями з картками платіжної системи УкрКарт, емітованими банками-учасниками платіжної системи УкрКарт.
З 2006 року АБ «Укргазбанк» на підставі укладеної з компанією American Express маркетингової угоди розповсюджує платіжні картки American Express.
Членство в міжбанківських об’єднаннях, біржах, асоціаціях:

Публічне акціонерне товариство акціонерний банк «Укргазбанк» є членом:

 • Асоціації українських банків;

 • Асоціації «Перша фондова торговельна система»;

 • Асоціації «Українські фондові торговці»;

 • Професійної асоціації реєстраторів і депозитаріїв;

 • Асоціації «Український Кредитно-Банківський Союз»;

 • Фонду гарантування вкладів фізичних осіб;

 • ПрАТ «Всеукраїнський депозитарій цінних паперів»;

 • ПрАТ «Українська міжбанківська валютна біржа»;

 • ЗАТ «Українська фондова біржа»;

 • ВАТ «Фондова біржа «ПФТС»;

 • ПАТ «Фондова біржа «Перспектива».



Стратегічна мета банку.

Місія. Публічне акціонерне товариство Акціонерний Банк «Укргазбанк» прагне бути провідною загальнодержавною фінансовою установою з надання класичних та інноваційних банківських послуг, максимально адаптованих до потреб цільових груп клієнтів.

Зміст діяльності Банку полягає у гармонійному поєднанні економічних прагнень клієнтів та партнерів Банку, персоналу, суспільства та держави.

Динамічний розвиток забезпечив входження АБ «Укргазбанк» у двадцятку найбільших українських банків та присутність у всіх сегментах ринку банківських послуг, орієнтованих як на роздрібних, так і на корпоративних клієнтів.

Статус банку, у капіталізації якого взяла участь держава, розмір Банку та його представництво через філії та відділення у більшості регіонів України, обслуговування багатьох державних установ свідчать про становлення АБ «Укргазбанк» як фінансової установи загальнонаціонального масштабу.

Значний обсяг коштів, залучених від приватних осіб та досить значні обсяги виданих населенню кредитів, а також обслуговування Банком соціальних виплат підвищують роль Укргазбанку як соціально значущої фінансової установи.

Ми прагнемо забезпечувати баланс між досягненням привабливих результатів діяльності та забезпеченням надійності Банку, орієнтації на потреби клієнта та прозорості у діяльності, як пріоритетних показників якості банківської установи.

Разом з тим, АБ «Укргазбанк» і надалі зберігатиме та підтримуватиме статус надійного, універсального та системного банку.

Стратегічні цілі банку. Головною метою АБ «Укргазбанк» у середньостроковій перспективі є подолання наслідків економічної кризи та укріплення позицій Банку на ринку банківських послуг України шляхом збереження статусу універсального банку з фокусом на корпоративних клієнтів перспективних секторів економіки, одночасно зберігаючи та розвиваючи роздрібний банкінг.

Досягнення стратегічних цілей потребує виконання стратегічних та організаційних завдань, а саме:

 • стратегічні завдання:

 • збереження існуючої клієнтської бази та залучення нових платоспроможних клієнтів (у т.ч. підприємств енергетичної та металургійної галузей економіки, агропромислового комплексу та харчової промисловості, бюджетних організацій та державних компаній, фондів соціального страхування тощо);

 • підвищення довіри населення до фінансової установи з метою припинення відтоку та збільшення обсягів залучень строкових коштів населення;

 • розширення та оптимізація номенклатури банківських продуктів та послуг для всіх сегментів ринку з метою підвищення стандартів обслуговування клієнтів, активного впровадження перехресних продажів та забезпечення зростання доходності банківських операцій;

 • помірне збільшення обсягів кредитного портфеля за умови залучення зовнішнього фінансування, забезпечення прийнятного рівня кредитних ризиків та позитивної кредитної історії позичальників;

 • розробка напрямків розвитку єдиної системи інформаційних технологій та визначення їх пріоритетів для оптимального рівня інвестиційних вкладень.

 • організаційні завдання:

 • завершення структурної реорганізації та чіткий розподіл функцій між структурними підрозділами для забезпечення максимально ефективної реалізації стратегічних завдань;

 • збереження регіональної мережі та подальша її оптимізація з метою здешевлення операційної діяльності, а також посилення керованості бізнес-процесами для максимального задоволення потреб клієнтів;

 • розвиток мережі терміналів самообслуговування як нового каналу дистрибуції.


Таким чином, Банк використовуватиме усі класичні підходи до ведення бізнесу в фінансовому секторі за рахунок удосконалення існуючих та розвитку нових каналів продажів, орієнтації на визначені сегменти ринку, пошуку нової ринкової ніші, яка б забезпечувала баланс між економічними інтересами держави, як основного акціонера, та клієнтів Банку.

З кінця 2009 року Банк працював над новим проектом стратегії розвитку Укргазбанку до 2012 року, який направлено на розгляд Наглядовій раді Банку для обрання та затвердження одного з запропонованих варіантів.
Спеціалізація банку.

АБ “Укргазбанк” є універсальним банком національного масштабу.
Характеристика банківської діяльності.

Зважаючи на фінансову ситуацію, що склалася в країні у 2009 році, акціонери Укргазбанку прийняли рішення про необхідність капіталізації фінустанови та звернулись до Уряду щодо участі держави у статутному капіталі Банку шляхом його рекапіталізації. У липні 2009 року Кабінет Міністрів України ухвалив збільшення статутного капіталу Укргазбанку на суму 3,1 млрд. грн. На кінець 2009 року статутний капітал Банку становить 3,8 млрд. грн., а 81,58% його акції належать державі.

В умовах фінансової кризи Банк проводив стриману політику щодо розвитку мережі продажів та здійснює оптимізацію існуючої мережі з метою скорочення адміністративних витрат.

Банк проводить політику інформаційної прозорості та публічності. Банк стає переможцем конкурсу річних звітів та веб-сайтів українських банків у 2009 році, який адмініструвала KPMG в Україні. Банк входить до трійки лідерів у рейтингу транспарентності за результатами дослідження рівня інформаційної прозорості 30 найбільших банків, яке проводилось у 2009 році Агентством фінансових ініціатив спільно зі Службою рейтингів корпоративного управління Standard & Poor’s .

Станом на 1 січня 2010 року АБ «Укргазбанк» займає наступні позиції (згідно з рейтингом Асоціації українських банків):

за розміром активів – 18 позицію

за розміром капіталу – 17 позицію

за розміром кредитно-інвестиційного портфеля – 18 позицію

за розміром портфеля депозитів фізичних осіб – 17 позицію

за розміром портфеля депозитів юридичних осіб – 40 позицію

Станом на 1 січня 2010 року АБ «Укргазбанк» це:

 • 3 626 працівників Банку;

 • 12 090,4 млн. грн. чистих активів;

 • 8 219,6 млн. грн. кредитно-інвестиційного портфеля;

 • 3 257,3 млн. грн. регулятивного капіталу.

Наслідки фінансової кризи значно вплинули на стабільність банківської системи України. У цих складних умовах АБ «Укргазбанк» утримав свої позиції завдяки вчасній рекапіталізації та підтримці держави. Команда Укргазбанку докладала максимум зусиль для виконання зобов’язань Банку у період кризи ліквідності, на сьогодні Банк виконує свої зобов’язання перед клієнтами у повному обсязі.

Банку вдалося не лише зберегти свою клієнтську базу, але й налагодити повноцінну роботу. Створено надійні передумови для якісно нового розвитку, що дає можливість встановлювати чіткі та виважені цілі та впевнено дивитися у майбутнє.

Запорукою успішної діяльності будь-якої компанії є робота з клієнтами. Якісне обслуговування клієнтів є пріоритетним напрямком діяльності АБ «Укргазбанк». Усі клієнти Банку можуть розраховувати на персональну увагу й високий рівень послуг.

Банк надає кваліфіковану підтримку з урахуванням індивідуальних особливостей кожного клієнта. Основна ідея нашого співробітництва – це гнучкий підхід до вирішення питань клієнта та максимальне задоволення його вимог. Робота спеціалістів та керівників підрозділів АБ «Укргазбанк» спрямована на покращення якості обслуговування та задоволення потреб клієнтів. Результатом клієнтоорієнтованої політики Банку є збільшення клієнтської бази.

Серед наших клієнтів є найпотужніші мультинаціональні компанії та великі державні організації. Але ми також працюємо і з компаніями, що тільки починають свою діяльність та іншими організаціями малого та середнього бізнесу.

Нашими клієнтами є понад 24 тисячі компаній різних галузей економіки.

Клієнтами Банку вже стали такі відомі компанії як:

 • Публічне акціонерне товариство Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» та її структурні підрозділи;

 • Державне підприємство «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом»;

 • Одеська залізниця;

 • Асоціація міжнародних автомобільних перевізників України;

 • Товариство з обмеженою відповідальністю «Український папір»;

 • Товариство з обмеженою відповідальністю «Сінтезіс інжинірінг»;

 • Товариство з обмеженою відповідальністю «Ергопак»;

 • Закрите акціонерне товариство «Промтехнологія» та інші.

  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   45

поділитися в соціальних мережах



Схожі:

Загальна інформація про діяльність Банку
Найменування Банку: Публічне акціонерне товариство акціонерний банк “Укргазбанк”, скорочена назва – аб “Укргазбанк”

Звіт директора
Загальна інформація про заклад освіти Калинівський технологічний технікум знаходиться за адресою: вул. Маяковського, 29. Тел./факс...

Рішення банку не можуть бути скасовані будь-якими державними структурами
Правову основу грошово-кредитного регулювання в Україні становлять Конституція України, Закони України „Про банки І банківську діяльність”...

Інформація про розвиток музейної справи в закладах освіти Білоцерківського району
Основними нормативно-правовими документами, що регламентують діяльність музеїв при закладах освіти є

Опитувальник клієнта юридичної особи резидента
Наявність рахунків в інших банках (вказати № рахунку, код банку та найменування банку)

Інформація про педагогічний склад вчителів Української школи «Мрія»

Харківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №73
Дане Положення визначає статус офіційного сайту навчального закладу як інформаційного ресурсу про діяльність навчального закладу...

Звіт керівника про свою діяльність перед педагогічним колективом...
Звіт керівника про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю

Робоча програма навчальної дисципліни загальна педагогіка напрям...
Робоча програма дисципліни «Загальна педагогіка» : 0402 Фізико-математичні науки

Тема фінансова діяльність держави, її правові аспекти
України. Ця діяльність виявляється у збиранні, розподілі та використанні потрібних державі грошових коштів. Отже, фінансова діяльність...



База даних захищена авторським правом © 2017
звернутися до адміністрації

i.lekciya.com.ua
Головна сторінка