Пошук по сайту


Урок Тема: Україна незалежна держава

Урок Тема: Україна незалежна держава

Сторінка1/4
  1   2   3   4
Урок

Тема: Україна – незалежна держава
Мета: - дати початкове уявлення про державний устрій нашої держави;

- формувати вміння самостійно застосовувати засвоєні знання і способи діяльності для оволодіння новим змістом;

- формувати цілі, планувати власну навчально – пізнавальну діяльність, оцінювати її результати;

- виховувати патріотичні почуття.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань
Навчально – дидактичне забезпечення уроку: підручник « Довкілля. 4 клас »,

щоденник досліджень, фізична карта України, ілюстрації, контурні картки.
Використовувані методики: вправа « Настрій », вправа « Мікрофон ».

Хід уроку.
I. Організація классу
1. Читання вірша.
Є в центрі Європи чудова країна,

сягає корінням у сиві часи.

І це – незалежна моя Україна!

Тут гори Карпати, степи і ліси.
2. Вправа « Настрій ».
Добрий день, шановні друзі!

Всі прийшли сьогодні в клас?

На палітрі кольоровій

Покажіть: як настрій ваш?

- Зафарбуйте кружечок в зошиті з довкілля, який відповідає вашому настрою.
3. Повідомлення « Бюро погоди ».

- Послухаємо повідомлення синоптика.

- Опис учнями погоди, опис змін у природі.
II.Мотивація навчальної діяльності.
- Прочитайте вірш на дошці.

( Учень читає в голос. )

У всіх людей одна святиня –

Куди не глянь, де не спитай.

Рідніша їм своя пустиня,

Аніж земний в чужині рай.

Нема без кореня рослини,

А нас, людей, без Батьківщини.

- Скажіть діти, а яка наша Батьківщина?
III. Повідомлення теми та мети уроку.
Тема нашого уроку: « Україна – незалежна держава ».

Наше завдання: з’ясувати яке призначення має держава;
Вправа « Очікування ».

  • Діти, а що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку.


IV. Засвоєння нових знань.


  1. Розповідь вчителя з елементами бесіди.


Україна – самостійна, незалежна держава.

За площею Україна – найбільша серед країн Європи. У світі за територією – на сороковому місті ( показую на карті ).

Знаходиться вона у центрі Європи. Площа країни - 603, 4 тис. км2. До її складу входять 24 області й Автономна Республіка Крим. Межує з Росією, Білоруссю, Польщею, Словаччиною, Угорщиною, Молдовою, Румунією. З півдня Україну омивають два моря: Чорне й Азовське.

Географічний центри Європи знаходиться в Україні, в Карпатах.

Найбільші міста: Київ, Харків, Донецьк, Дніпропетровськ.
- А як називається столиця нашої Батьківщини?

Столиця – місто Київ – давнє і славне місто.
- Діти, а хто з вас знає, що таке « держава », « влада », « президент »?

( відповіді дітей ).
2. Словникова робота

( На дошці написані визначення цих понять ).
Держава – влада в суспільстві.

Влада – керівні органи державного управління, уряд.

Президент – обраний на певний строк глава держава.

3. Розповідь вчителя.

- Держава має свою територію, кордони, столицю, державну владу, державні символи, державну мову.

Держава – влада в країні.

Завдання держави – організувати життя в суспільстві.

Держава приймає закони і слідкує за їх виконанням. Вона бере участь у господарському житті країни, турбується про те, щоб всі частини економіки працювали узгоджено, створює в країні систему освіти, охорони здоров’я, підтримує культуру, науку.
4. Повідомлення « Довідкове бюро ».
1 учень - робить повідомлення про президента.

2 учень – робить повідомлення про Верховну Раду України.

3 учень – робить повідомлення про конституцію України.
5. Робота за текстом підручника.
6. Обговорення питань.
- Яка роль Президента в Україні?

- У чому полягає діяльність Верховної Ради?

- Розкажіть про діяльність Кабінету Міністрів України.
Фізкультхвилинка
Встали рівно біля парт,

Починаємо наш старт.

Руки вгору, руки вниз,

Подивились пильно скрізь.

Головою покрутили,

Потім разом всі присіли.

Піднялися, понагинались

І здоровими зостались.
V.Застосування знань учнів.
1. Робота в щоденнику спостережень
2. Практична робота.

Складання схеми

.

Президент
Законодавча влада Виконавча влада

Верховна Кабінет

Рада Міністрів
VI. Рефлексія
1. Вправа « Мікрофон »

- Чи виправдались ваші очікування?

- Які почуття виникли після уроку?

- Про що ви хочете розповісти вдома?
VII. Оцінювання учнів
VIII. Домашнє завдання.

& 43, вивчити державний устрій своєї країни.

Урок 43
Тема: Народ України у часі і просторі.
Мета: - дати початкове уявлення про історико – географічне районування;

- показати учням, що людина, яка не знає свого минулого, не має майбутнього;

- виховувати патріотичне почуття до свого народу.
Навчально – дидактичне забезпечення уроку: карта « Історико – етнографічні регіони України ».
Тип уроку: комбінований.
Використані методики: вправа « Очікування », випереджуючі завдання.

Хід уроку
I.Організація уроку


  1. Читання вірша.


Дитино, глянь навкруг, яка твоя земля,

Красива, дивовижна і єдини.

Усе тут дороге: ліс, гори і поля,

Бо це Вітчизна наша – Україна!


  1. Повідомлення « Бюро погоди ».


II. Перевірка домашнього завдання
- Яку тему ми вивчаємо?

- Яке було домашнє завдання?
1. Вправа «Мозковий штурм »

- Чому дотримання Конституції всіма громадянами – найважливіша умова існування України?

- Що ви знаєте про національні символи України – Герб, Прапор, Гімн?

- Коли Україна здобула незалежність?

- Коли було прийнято Конституцію України?

- Розкажіть про державний устрій в нашій державі.
III. Мотивація навчальної діяльності.
1. Бесіда з використанням ілюстрацій
- Подивіться на зображення дітей.

- Чому вони зображені в різних костюмах ?
2. Проблемне запитання.
- Як склалося, що на Україні поруч з українцями живуть білоруси, росіяни, поляки та інші?

Висновок: Україна – інтернаціональна держава, поряд з українцями тут мешкають білоруси, росіяни, поляки та інші.
IV.Повідомлення теми і мети уроку.


  • Отже, тема нашого уроку: « Народ України у часі і просторі ».


Ми повинні дослідити минуле України; з’ясувати значення назв частин

України, які вживаються з давніх часів.
V. Засвоєння нових знань.
1. Розповідь вчителя з використанням історико – етнографічних регіонів

України.
2. Повідомлення « Довідкове бюро »

( Учні роблять повідомлення про історію виникнення назв українських земель. )
3. Робота з підручником. ст..44 – 45

а) читання статі;

б) Обговорення за запитаннями підручника.
4. Робота з картою.
Фізкультхвилинка
Встало сонечко вгорі,

Посміхнулось дітворі.

Віє вітер їй в лице,

Захиталось деревце.

Присіли всі біля доріжки,

Вирвем ягідок тут трішки.

А тепер ми поплигаєм.

Відпочинем й посідаєм.

VI. Застосування знань і вмінь учнів.


  1. Робота в групах.



Завдання 1 групи:

1. Який народ переважає за чисельністю на території України?

2. Які ще народи населяють нашу країну?
Завдання 2 групи:

1. На які історико – етнографічні регіони умовно поділяється Україна?

2. робота в щоденнику досліджень.
VII. Рефлексія та оцінювання.
- Про які регіони ви сьогодні дізнались на уроці?

1. Вправа « Мікрофон »
Дайте відповідь: « На сьогоднішньому уроці навчився ( лась )….»

  • Чи справдились ваші очікування?


Оцінювання учнів.
VIII. Домашнє завдання.

& 44. Скласти розповідь « Ми українці ».

Урок 44
Тема : « Як господарювали наші пращури. »
Мета: - познайомити учнів з традиційними заняттями українців;

- розкрити значення народного господарства в житті людини;

- виховувати пізнавальні інтереси.
Навчально – дидактичне забезпечення уроку:підручник « Довкілля.4 кл.»К.Ж.Гуз,

В.Р.Ільченко,малюнки;
Тип уроку: комбінований.
Використані методики: робота в групах, вправа « Настрій », « Очікування », « Мікрофон ».
Хід уроку
I. Організація классу


  1. Привітання.


Продзвенів і стих дзвінок,

Починається урок .

Всі за парти тихо всілись,

І на мене подивились.
2. Психоформула.
1) Вправа « Настрій »

- Діти, у вас на партах лежать кольорові картки. Покажіть, який у вас настрій.

( синій – спокій, задоволення,

зелений – почуття впевненості,

червоний – збудженості,

жовтий - веселий,

фіолетовий, чорний, коричневий – пригнічений.)
3. Бюро погоди

( Учень робить повідомлення про погоду сьогодні та на протязі тижня ).
ІІ. Перевірка домашнього завдання
- Яке ви отримали домашнє завдання?

Обговорення розповідей « Ми українці »

.

Вправа « Мозковий штурм ».

- Які народи населяють Україну?

- Яка мова є державною в Україні?

- Які історико – географічні регіони ви знаєте? Покажіть їх на карті.

- В якому історико – етнографічному регіоні розташувалась наша область?
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Послухайте загадки:
- Золоте решето, а в ньому чорних хатинок повно. ( Соняшник ).

- Маю жовтий вусок, запашний колосок. Буде в мене мука й паляниця м’яка. ( Пшениця ).

- Білі зуби маю та усі ховаю, довгі коси маю та не заплітаю ( Кукурудза ).

- Що вирощували і вирощують на україні?
IV Повідомлення теми та мети уроку.
Тема нашого уроку: « Як господарювали наші пращури ».

Ми повинні з’ясувати чому Україна ввжається землеробною країною.
V. Вивчення нового матеріалу.
1. Розповідь вчителя з використання малюнків.

Сприятливі кліматичні умови, чорнозем спонукали до праці в полі. На території України споконвіку населення займалось землеробством. У результаті безперервної хліборобської діяльності на території України створились багаті народні традиції у плеканні зернових культур.

З давніх – давен наш український народ над усе цінує хліб, сіль і честь.

Хліб – достаток, сіль – гостинність, щирість, а честь – то людська гідність.

Хліб – оберіг сім’ї, родина – основа людського життя.

У давнину вирощували хліб у тяжкій праці. Землю орали сохою, зерно сіяли вручну.

( Показ малюнків )., жали золоті колосочки серпом, або скошували косою. Снопи складали в копички. Молотили зерно ціпом, мололи на жорнах. В народі кажуть: важка праця хліборобська,

але люди раділи за свою працю.

Почесне місце посідає хліб у звичаях та обрядах українців. будь – яке свято не обходить без паляниці.
2. Робота з текстом підручника за питаннями.
- Які сільськогосподарські культури вирощують сьогодні на полях України?

- Чому наші пращури називали землю « годувальницею », « матінкою », « святою »

3. Повідомлення « Довідкове бюро »
1 учень – розповідає про бджільництво.

2 учень – розповідає про рибальство.

3 учень – розповідає про чумацтво.
Фізкультхвилинка.
Дід Данило встав раненько

Нарубав дровець швиденько,

Грубку ними розтопив,

Грядочки в саду полив.

Дав корівоньці сінця.

Та ця пісня без кінця
VII. Рефлексія
- Чи сподобався вам урок?
Вправа « Мікрофон »
VIII. Оцінювання учнів.
IX. Домашнє завдання

&45. Заповнити таблицю « Витрати часу на різні види діяльності. »

Урок 45
Тема: Житло українців.
Мета: - ознайомити учнів з особливостями житла українців в різних регіонах;

- порівняти житло минувшим з сучасним житлом;

- вивчити матеріальну і духовну культуру нашого народу;

- виховувати любов і інтерес до історії свого народу.
Навчально – дидактичне забезпечення уроку:Підручник « Довкілля. 4 клас »К.Ж. Гуз, В.Р. Ільченко,Полтава, 2007р., щоденник досліджень,малюнки, фотокартки, фізична карта України,макети житла.
Тип уроку: комбінований.
Використані методики: випереджуюче завдання, вправа « Настрій », « Очікування », « Мікрофон ».
Хід уроку
І. Організація класу


  1. Читання вірша


Мені наснилась рута – м‘ята,

І скрип криничний журавля,

І смерекова отча хата,

Яку навік покинув я …
2. Вправа « Настрій »
- Діти, з яким настроєм ви сьогодні прийшли до школи?

- Виберіть одне із облич, які лежать у вас на парті.

- Це обличчя буде відображати ваш настрій
3. « Бюро погоди ».

- Послухаємо повідомлення « Бюро погоди ».

( Сьогодні … день який? , Температура… За минулий тиждень… дні сонячні,… похмурі,… днів хмарних. Були опади у вигляді…)
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
1. Обговорення висновків із результатів домашніх досліджень.
2. Вправа « Мозковий штурм ».

- На які історико – етнографічні регіони поділяється Україна?

- В якому історико –етнографічному районі ми живемо?

- Які культури вирощують в нашому регіоні?

- Якими видами господарства, промислами займалися наші пращури?
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
Тема нашого уроку: « Житло українців ».

Сьогоднішній урок вас навчить розрізняти житло різних регіонів України.
IV. Вивчення нового матеріалу.


  1. Розповідь вчителя з елементами бесіди.


Серед інших пам’яток народної творчості почесне місце належить архітектурі народного житла. Від сивої давнини вона донесла до сьогодення живе життя наших пердків.

Німецький учений Й.Коль, який переїхав усю Україну від Харкова до Перемишля і від Перемишля до Одеси, в путівнику записав « Українці живуть у чисто утриманих хатах, що до тебе всміхаються. Вони не вдовольняються тим, що кожного тижня їх миють, але що два тижня їх білять. Тому їх хати виглядають білі, наче свіжовибілене полотно… Я був вражений хатою. Лише ю пожити в цій чепурненькій світлиці! Надворі було дуже жарко, а тут мило та прохолодно. Повітря було гарне, свіже, запашне. Земля була вкрита травою, а на стінах зілля. Все було чисте та чепурне.

Українців неможна було рівняти з поляками та москалями. »


  1. Повідомлення « Довідкового бюро »


Учень розповідає легенду про українську хату.

( Дивись матеріал в книзі О. Жигаленко « Куди ведеш, Чумацький шлях? » раз.25 )
3. Робота над текстом підручника.
4. Обговорення питань

- Як прикрашалися українські оселі всередині та ззовні?

- Порівняйте традиційне житло і сучасне.
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
Рак все клешнею махає.

Рак поживу розрізає.

Рак не ножицями крає,

Клешню добру рак наш має.

Вліво клешню, вправо клешню

Переріже рак і блешню.

А тепер заліз у мул,

Заховався від акул.

Він акули не злякався.

Відпочити заховався.


  1. Розповідь вчителя з елементами бесіди.


Великий вплив на становлення архітектури мали природні умови. У кожному регіоні формувались власні моделі хат. Для їх спорудження використовували матеріали, яких було в достатній кількості. Тому в лісових районах зводили будівлі з дерева, у лісостепу – з глини, соломи і дерева, а в степу – з глини і каменю.

Будівлі в степовій зоні відрізнялись від лісової і лісостепової зони низькими хатами з маленькими віконцями, бо в них жили в умовах спеки, вітрів, тому вони і мали товсті стіни з маленькими вікнами, майже напівземлянки.
Висновок: Вигляд української хати, з одного боку, підкреслював естетичні смаки селянина, його характер, індивідуальність, з іншого – унікальність, неповторність того місця на землі, де цей будинок розташований.
5. Повідомлення « Довідкового бюро »

Учень підготував матеріал про місце для хати.
V. Узагальнення та систематизація знань.
1. Робота в зошиті.
2. Практична робота.

( План роботи поданий у підручнику стор.147 ).
3. Бесіда.

- Які вимоги були в українців стосовно житла?

- Що спільне можна виділити в будівництві всіх регіонів?
4. Розгляд малюнків.

- Чи збереглися якісь елементи в сучасному будівництві.
VI. Рефлексія.
1. Гра « Мікрофон ».
2.Взаємо оцінювання.
VII. Оцінювання учнів
VIII. Домашнє завдання.

Намалюйте найдавнішу хату. Складіть розповідь про хати, які будували в тій місцевості, де ви живете. Стаття 46.

Урок 46
  1   2   3   4

поділитися в соціальних мережах



Схожі:

I хронологічний (первісна епоха), стародавній світ, середньовіччя, новий І новітній час; II
Гетьманська держава, боротьба за українське національне відродження (XIX – поч. ХХ ст.), українська національно-демократична революція...

Присвячена Дню Соборності України
Обладнання : Конституція України, національна символіка, кросворд «Соборність», роздатковий матеріал для вікторини «Україна», карти...

Курсова робота
Вибір теми данної роботи підказаний її актуальністю. Після розпаду Радянського Союзу на окремі держави перед народами кожної з них...

Урок 17. Тема. Степ І лісостеп. Рослини І тварини степів 496 Урок...
Сонячна система І розповісти, які планети входять до неї; вчити користуватися довідковою літературою; виховувати необхідність берегти...

Урок математики у 6 класі
Тема: Розв’язування вправ.(Поділ числа у даному відношенні. Масштаб). Урок-подорож «Сім чудес України»

Урок з української літератури в 11 класі
Тема. Урок-диспут з елементами театралізації „Нерівність душ це гірше, ніж майна” (за романом Л. Костенко „Маруся Чурай”)

Урок мужності тема. Україна єдина країна
Мета. Вчити дітей любити оточуючий світ, те місце де ти живеш, щоб будувати щасливе життя на землі. Розвивати гармонійну особистість,...

Урок. Перший клас. Тема. Україна єдина країна
Мета. Вчити дітей любити оточуючий світ, те місце де ти живеш, щоб будувати щасливе життя на землі. Розвивати гармонійну особистість,...

Держава у політичній системі держава
Той факт, що держава володіє суверенною владою, І визначає верховенство її щодо всіх інших організацій. Держава здійснює управління...

Урок фізики в 10 класі Тема
Тема: Реактивний рух. Будова ракети. Внесок українських учених у розвиток космонавтики. Успіхи в освоєнні космічного простору



База даних захищена авторським правом © 2017
звернутися до адміністрації

i.lekciya.com.ua
Головна сторінка