Пошук по сайту


Відділ освіти виконкому Саксаганської районної у місті ради

Відділ освіти виконкому Саксаганської районної у місті радиВідділ освіти виконкому Саксаганської районної у місті ради

НАКАЗ
від 17.01.2013 № 41
Про проведення районного етапу

міської історико-патріотичній акції

«Пам’ять про Перемогу»
На виконання Закону України «Про внесення змін до статті 2 Закону України «Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років», плану заходів управління освіти і науки виконкому Криворізької міської ради, з метою відновлення та збереження національної пам'яті про участь українців і Дніпропетровщини у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років, увічнення пам’яті її учасників, активізації патріотичного виховання учнів та пошукової роботи,

НАКАЗУЮ:

 1. Провести з 1 лютого по 30 жовтня 2013 року районний етап міської історико-патріотичній акції «Пам’ять про Перемогу», присвячену 68-ій річниці з Дня Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років, 69-ій річниці з Дня визволення України серед навчальних закладів Саксаганського району.

 2. Затвердити Положення про проведення даної акції (додатки 1, 2, 3).

 3. Відповідальність за організацію та проведення районного етапу міської історико-патріотичній акції «Пам’ять про Перемогу» покласти на методиста РМК відділу освіти виконкому Саксаганської районної у місті ради Терзі І. В.

 4. Керівникам закладів:

  1. Довести до відома умови проведення районного етапу міської історико-патріотичної акції «Пам’ять про Перемогу», присвячену 68-ій річниці з Дня Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років, 69-ій річниці з Дня визволення України

  2. Забезпечити участь педагогів та учнів в районному етапі даної акції.

 1. Відповідальність за виконанням даного наказу покласти на методиста РМК відділу освіти Терзі І.В., контроль – на завідуючу РМК відділу освіти Лавренко Л.І.


Начальник відділу освіти І.Подкопаєва
ПОГОДЖЕНО:

Заступник голови районної

у місті ради з питань діяльності

виконавчих органів ради
__________ С.Скляр
Терзі Інна Володимирівна
Додаток 1

до наказу відділу освіти

від 17.01.2013 № 41
Умови проведення

районного етапу міської історико-патріотичної акції «Пам’ять про Перемогу», присвячену 68-ій річниці з Дня Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років, 69-ій річниці з Дня визволення України
І.Загальні умови та мета акції

Управлінням освіти і науки виконкому міської ради починаючи з 2012 року проводиться міська історико-патріотична акція «Пам’ять про Перемогу», присвячена 68-й річниці з Дня Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років», 69-й річниці з Дня визволення України побудована на основі використання новітніх інформаційних технологій та засобів кіномистецтва.

Мета акції:

 • широке ознайомлення підростаючого покоління з героїчними сторінками визвольної боротьби українського народу та Дніпропетровщини під час Великої Вітчизняної війн, патріотичне виховання учнів засобами кіномистецтва;

 • виховання поваги до ветеранів Великої Вітчизняної війни, учасників бойових дій, активізація учнівської молоді до пошукової роботи військово-патріотичного напряму;

 • виховання молоді засобами музейної справи на прикладах бойових подвигів захисників Батьківщини у роки Великої Вітчизняної війни;

 • створення мультимедійних проектів учнівської молоді про події Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років на території Кривого Рогу.


ІІ. Концептуальні засади

До цих подій постійно прикута увага не лише усіх громадян України, але й міжнародної спільноти. Ми не повинні допустити, щоб пам'ять про ці події згасала в українській історії та історії рідного краю. Дуже важливо, щоб правдива і об’єктивна інформація Велику Вітчизняну війну передавалася від старшого покоління до молодшого під час безпосереднього живого спілкування з ветеранами цих воєн, очевидцями та людьми, що пережили воєнні лихоліття в тилу.

Спогади про ці події ще залишились у людській пам’яті, і ми сподіваємось, що такі розповіді займуть почесне місце у пошуковій роботі навчальних закладів та знайдуть своє відображення у дослідницьких історичних документальних мультимедійних проектах.

Перемога над гітлерівською Німеччиною стала подією планетарного значення. Для України, котра стала заложницею злочинного політичного фарсу, що його розігрували Сталін і Гітлер напередодні і в початковій фазі війни, вона коштувала надто дорого: її територія перетворилася на один із головних плацдармів жорстоких боїв. Мільйони синів і дочок України заплатили за Перемогу найдорожчим - своїм життям. Звичайно, найбільшою втратою були людські життя. Не менш ніж десять мільйонів людей загинуло в Україні з початку війни... Жодна інша країна Європи не зазнала подібного руйнування міст, промисловості, сільськогосподарських угідь, загибелі стількох людей.

Перемога над гітлерівськими загарбниками стала можливою завдяки величезному напруженню сил, масовому героїзму воїнів на фронтах і трудівників тилу. Українські землі звільняли від нацистських окупантів представники 130 національностей і народностей Радянського Союзу. Багато з них були відзначені орденами й медалями. Понад 2600 чоловік за мужність і самовідданість, виявлені в боях за Україну, були удостоєні вищої відзнаки - звання Героя Радянського Союзу (більше 20% всіх, хто отримав це звання під час війни). Героями Радянського Союзу стало близько 4 тис. наших земляків. Сотням військових з'єднань присвоєно почесні найменування на відзнаку їхньої участі у звільненні українських міст: 174 стрілецьким дивізіям, 7 стрілецьким корпусам, 58 стрілецьким полкам, 9 мехкорпусам, 44 танковим бригадам, 14 авіакорпусам, 50 авіадивізіям, 11 військово-десантним дивізіям, 22 винищувальним протитанковим бригадам, 160 винищувальним протитанковим полкам, 20 гаубичним, 12 мотострілецьким, 15 мінометним бригадам, 91 мінометному полку, 4 мінометним і 7 зенітно-артилерійським дивізіям, 31 артилерійському полку, 6 кавдивізіям.

Вони заплатили величезну ціну за свободу Батьківщини. Але в ті грозові роки на фронті й у тилу народжувалися справжні приклади патріотизму, шляхетності, самопожертви, загартовувався той самий народний характер, що не раз у нашій історії допомагав мужньо боротися з ворогом - боротися, незважаючи на гіркоту втрат, боротися й перемагати.

Можна без перебільшення говорити, що Україна посіла одне з найважливіших місць на картах воєнних дій Другої світової війни, яка стала для неї Великою Вітчизняною війною. Трагічне відлуння подвигу завжди лунатиме у серцях нащадків. Драматичні події Другої світової війни назавжди в нашій пам'яті, на сторінках біографії країни, у літописах наших родин. Понад шість десятиліть ми шануємо, пам'ятаємо й уславлюємо подвиг наших предків, що віч-на-віч зіштовхнулися з жахами війни.

ІІІ. Учасники акції

До акції залучаються керівники навчальних закладів, вчителі, класні керівники, керівники гуртків, учні загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів.

ІV. Вимоги до проведення акції

Акція проводиться за трьома напрямами:

 1. Коментований перегляд документальних і художніх фільмів про події Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років та обговорення його в учнівських колективах.

З 1 лютого по 30 жовтня 2013 року пропонується скласти графік і переглянути документальні та художні фільми про події Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років.

Назва фільму

Рік випуску

Виробник

Режисер

1

«А зори здесь тихие»

1972

СРСР

Станіслав Ростоцький

2

«Горячий снег»

1972

СРСР

Гаврііл Еглазаров

3

«Они сражались за родину»

(2 серии)

1975

СРСР

Сергій Бондарчук

4

«Освобождение»

1969-1971

СРСР

Юрій Озеров

5

«Отряд особого назначения»

1978

СРСР

Вадим Лисенко

6

«Парад победы»

1945

СРСР

Володимир Біляев,

Ірина Венжер,

Йосиф Посельський

7

«Повесть о настоящем человеке»

1948

СРСР

Олександр Столпер

8

«Подвиг Одессы»

1985

м. Одеса

Володимир Стрелков

9

«Следую своим курсом»

1974

СРСР

Вадим Лисенко

10

«Семнадцать мгновений весны» (12 серий)

1973

СРСР

Тетяна Посельська


Електрона адреса: www.1941-1945.at.ua
Про проведену роботу з даного напряму акції інформувати відділ освіти виконкому Саксаганської районної у місті ради (каб. 301 щомісяця) починаючи з 01.03.2013 за формою:
з/п

Навчальний заклад

Назва фільму

Кількість глядачів

ПІБ і посада залучених педпрацівників

Вікова категорія

Місце і дата проведення

 1. Підготувати відео-ролик привітання для ветеранів Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років для участі у телемарафоні, який присвячений Дню Перемоги та Дню визволення України (додаток 3).

 2. Провести історико-краєзнавчу пошуково-дослідницьку роботу для створення документального мультимедійного проекту «Кривий Ріг у роки Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років».


VІ. Підведення підсумків акції

Кращі проекти увійдуть до міської збірки документальних мультимедійних проектів «Кривий Ріг у роки Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років». Найцікавіші відеоролики-привітання ветеранів війни до Дня Перемоги будуть включені до телевізійного марафону на ТРК «Рудана».

Додаток 2

до наказу відділу освіти

від 17.01.2013 № 41
Алгоритм створення учнівських дослідницьких історичних проектів
1. Що досліджувати?

Історія має багато граней дослідження. Однак найцікавіша з них - це люди. Мова йде не лише про відомих історичних героїв. Надто часто діяльність видатних людей заступала суть суспільного повсякденного життя. Історію творять і звичайні люди, які не здобули гучної слави. Доля кожної такої людини є складовою історії нашого народу. Ці люди належать чи належали до вашої родини, до вашого кола близьких та знайомих. Прийшов час згадати про них, щоб історичний ланцюжок пам'яті не обірвався.

Вартими вищої оцінки будемо вважати роботи, де буде найширше розкрито людський фактор: як люди допомагали захищати Вітчизну, як виживали, що їли, як рятувались від окупації та фашистського режиму, як чинили опір, як підтримували зв'язки із фронтом тощо.

Тому радимо всім дослідникам звернутися до повсякденного життя пересічних людей: сім'я, родина, знайомі, місцева громада - у побуті, середовищі, культурному просторі тощо.

2. Як досліджувати?

1) Розкажіть своєму вчителеві, батькам, друзям, знайомим про ваше майбутнє дослідження та ознайомте їх із конкретним задумом.

 1. Відшукайте дорослу людину, яка зможе стати для вас порадником впродовж усього дослідження.

 2. Визначте тему дослідження (вона повинна бути конкретною, прив'язаною до місцевого матеріалу і звуженою до окремого аспекту).

 3. Зосередьтесь на матеріалах вашого регіону, міста, села; шукайте місцеві матеріали в музеях, архівах; вивчайте численні свідчення: при необхідності зверніться до органів місцевої влади.

 4. Складіть план роботи (наприклад, поговорити із місцевими жителями, зустрітись із очевидцями і ветеранами війни та праці, в'язнями концтаборів, їхніми дітьми, родичами).

 5. Порадьтесь із місцевими дослідниками історії чи істориками-науковцями; зверніться до установ, ідо вивчають історію вашого краю (наприклад, Товариство охорони історичних та архітектурних пам'яток, історичні товариства тощо).

 6. Попросіть допомоги у журналістів, художників, літераторів, істориків- аматорів.

 7. Відвідайте бібліотеки. Поцікавтесь літературою, газетами, старими журналами, де описані основні події, важливі факти, цікаві і маловідомі явища Другої світової війни, що відбувались у вашому населеному пункті. Зробіть посилання на джерела. Віддавайте перевагу науковим роботам.

 8. Створіть мультимедійну презентацію зі звуковою доріжкою тривалістю до 7 хвилин в якій розкриєте тему свого дослідження.

3. Робота з архівами.

Поцікавтесь конкретними матеріалами у державних, приватних чи корпоративних архівах, дотримуючись необхідних формальностей (листи, звернення, дозволи адміністрації). У них можуть знаходитись:

а) листи, поштові марки, телеграми, повідомлення, повістки з певними малюнками на конвертах, поштовими штемпелями, різними типами конвертів;

б) офіційні документи (посвідчення, довідки, грамоти, атестати, свідоцтва про народження, одруження, смерть та про освіту, паспорти, особисті перепустки, фінансові документи, розпорядження про обшук, арешт, звільнення тощо);

в) щоденники та мемуари (спогади, шкільні зошити, вирізки із газет і журналів, рукописні матеріали);

г) фотографії;

д) малюнки та картини;

є) історичні предмети (ікони, ордени, медалі, одяг, зброя, знаряддя праці тощо).

4. Інтерв’ю.

Подаємо деякі поради для збору матеріалу:

а) контактуйте з людиною, у котрої берете інтерв'ю, поясніть їй, для чого ви берете інтерв'ю;

б) домовтесь про час і місце зустрічі;

в) підготуйте необхідну техніку для запису інтерв'ю (диктофон, магнітофон чи відеокамеру), придбайте носії інформації для запису;

г) приготуйте запитання по темі дослідження і ставте їх тактовно;

д) запишіть анкетні дані співрозмовника;

є) уважно слухайте і записуйте інформацію;

ж) виважено і конфіденційно поводьтеся із отриманою інформацією;

з) подякуйте за розмову.

5. Опрацювання зібраного матеріалу.

Критично оцініть результати свого дослідження із різних позицій; визначте їх значимість для сьогоднішнього часу; проаналізуйте джерела; перевірте факти; зіставте судження; дайте їм критичну оцінку.

6. Оформлення роботи.

На титульній сторінці вкажіть тему роботи, ваше прізвище, ім'я та по батькові (групу осіб) та керівника. Вкажіть повні дані вашого навчального закладу із посиланням на район. Пронумеруйте сторінки роботи. Зробіть посилання на використані матеріали (інтерв'ю, література, інтернет-ресурси тощо). Надійно скріпіть аркуші вашої роботи, подумайте над тим, як буде читатись ваша робота. Можете доповнити свої роботи додатками, але не надто об'ємними та створіть мультимедійну презентацію зі звуковою доріжкою тривалістю до 7 хвилин в якій розкриєте тему свого дослідження.

7.Подання роботи.

Авторські історико-краєзнавчі пошуково-дослідницькі роботи написані на основі місцевого матеріалу подаються в друкованому та електронному виді до відділу освіти виконкому Саксаганської у місті ради.
Додаток 3

до наказу відділу освіти

від 17.01.2013 № 41
Вимоги до відеороликів-привітань ветеранів Великої Вітчизняної війни

1941-1945 років з нагоди Дня Перемоги та Дня визволення України
Критерії оцінювання: використання авторського матеріалу та інноваційних методів зйомки (анімація, відеоспецефекти); якість фокусування; стабільність відеоматеріалу; музичне оформлення; дикторська подача (української мовою); коректне використання засобів виразності при зйомці; монтаж поданого матеріалу; лаконічність; наявність сюжету; відповідність назви роботи її змісту; творчий задум; титрування (українською мовою).

Тривалість поданої роботи до 3 хвилин.

Формат AVІ, МРEG, DVD. Тип носія: CD, DVD.

Заявку на участь надати до 15.02.2013 в відділ освіти каб.301 Терзі І.В. за формою:

№ з/п

Назва, адреса та телефон навчального закладу

Назва роботи

(тема)

Тривалість поданої роботи

Прізвище, ім’я, по батькові автора (повністю)

Клас,

вік автора

Назва

гуртка (студії), в якому займається

Прізвище, ім’я та по батькові керівника гуртка (студії, об’єднання)

Конкурсні роботи та заяви від авторів надати до 15.03.2013 та 15.09.2013 в відділ освіти (каб.301 Терзі І.В.) за формою:
Зразок заяви від авторів відео-роликів

frame1

Роботи переможців даного конкурсу будуть демонструватись у телемарафоні на ТРК «Рудана» до Дня Перемоги та Дня визволення України.
Документи, що надані з порушенням терміну, форми та змісту подачі документації згідно умов проведення районного етапу міської акції не розглядаються.


поділитися в соціальних мережахСхожі:

Відділ освіти виконкому жовтневої районної у місті ради
«Про порядок закінчення навчального року та проведення державної підсумкової атестації у загальноосвітніх навчальних закладах району...

В ідділ освіти виконкому тернівської районної у місті ради комунальний...
«Національно-патріотичне виховання дітей дошкільного віку засобами народознавства» (методичні рекомендації)/ 31 сторінка

Відділ освіти Криворізької районної державної адміністрації
Т. А. Ланчковська – директор Комунальної установи «Криворізький районний науково-методичний кабінет» Криворізької районної ради Дніпропетровської...

Самоосвіти
Нагороди: Дипломи Департаменту освіти І науки, молоді та спорту Херсонської обласної державної адміністрації, грамоти районного відділу...

Виконком центрально-міської районної у місті ради в І д д І лосв І т и наказ
«Про організацію та проведення учнівських олімпіад із базових дисциплін у 2013-2014 навчальному році» та з метою пошуку, підтримки,...

Дніпропетровський обласний інститут п іслядипломної педагогічної...
Розділ І аналіз результатів діяльності методичного кабінету за 2013-2014 н р та завдання на 2014-2015 н р

Дніпропетровський обласний інститут п іслядипломної педагогічної...
Розділ І аналіз результатів діяльності методичного кабінету за 2013-2014 н р та завдання на 2014-2015 н р

Розпорядження
Відділ освіти спільно зі структурними підрозділам районної державної адміністрації забезпечують виконання вимог основних державних...

Дніпропетровська районна державна адміністрація відділ освіти
На виконання листа Дніпропетровського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти від 16. 01. 2014 №42 відділ освіти райдержадміністрації...

Відділ освіти Білоцерківської районної державної адміністрації Методичний кабінет рідне слово
Матеріал підготувала вчитель початкових класів Розаліївського нво «зош І-ІІІ ступенів – дитячий садок» Осадча Інна МихайлівнаБаза даних захищена авторським правом © 2017
звернутися до адміністрації

i.lekciya.com.ua
Головна сторінка