Пошук по сайту


Тема уроку : цікава географія україни мета уроку

Тема уроку : цікава географія україни мета уроку

Тема уроку : ЦІКАВА ГЕОГРАФІЯ УКРАЇНИ
Мета уроку: поглибити знання учнів з фізичної географії України; розвивати навички роботи з фізичною картою , розширити науковий світогляд, розвивати критичне мислення; виховувати інтерес до вивчення географії України; залучати дітей до роботи з додатковою літературою.
Обладнання: карти України, атласи України, контурні карти України;аркуші, олівці, лінійки.
ПРАВИЛА ГРИ

Гра проводиться з учнями 8 класу. Клас ділиться на дві команди по п’ять чоловік, решту –– уболівальники. Члени команди розташовуються за круглими столами. Обирають капітана і дають назву команді. Ведуть гру ведучі та мандрівники. Оцінюють результати члени журі.
ХІД УРОКУ
Ведучий: Україно, улюблений край,

Ти як небо, як сонце, як зорі…

Я дивлюся на твій небокрай ––

Бачу райдугу, хмари прозорі,

В небі клином летять журавлі

І співають про те, що на світі

Не знайти нам такої Землі,

Де під вербами бавляться діти,

Де співають чудові пісні:

Все про долю, життя і кохання,

Де калина квітне навесні

І росою вмивається зрання.

Заспіваю про велич, красу,

Про найкращу у світі країну…

І цю пісню тобі піднесу,

Як дарунок, моя Україно.

Ми сьогодні з вами проведемо незвичайну пізнавальну гру «Цікава географія України», в якій будуть не тільки змагання команд, а й повідомлення наших мандрівників про цікаві сторінки географії України.
І конкурс «Розминка»

Географічний диктант

 1. З якої глибини вода у Чорному морі насичена сірководнем? (200м)

 2. Сиваш у перекладі з тюркської мови означає … (Гниле море)

 3. Географічний центр України.(смт. Добровеличківка або с. Марянівка)

 4. Площа суходолу України. (603,7 тис.км)

 5. Довжина Дніпра в межах України. ( 981 км)

 6. Крайня південна точка України. ( мис Сарич)

 7. Яка область багата на озера? (Волинська)

 8. Як називали слов’яни в давні часи Чорне море? (Синє море)

 9. Яка протяжність території України із заходу на схід? (1316 км)

 10. Хто з видатних українських мандрівників досліджував Океанію? (Миклухо-Маклай).ІІ конкурс «Знавці-картографи»

Контурні карти України розміром 25x25 см розрізати на однакові прямокутники, їх потрібно зібрати докупи, правильно і швидко.
1-й Мандрівник. Географічний центр України

Існують поняття, що збуджують нашу уяву, викликають втрачене в буденному вирі життя романтичне світосприйняття. Це насамперед визначні географічні точки –– найвищі вершини гірських систем, найбільші глибини океанів, крайні точки континентів тощо. До них можна з повним правом віднести й точки географічних центрів різних територій. Ідея їхнього визначення має більш ніж сторічну історію. Досить згадати таких відомих учених, як геодезист та картограф О. Тіло, який уперше визначив центр материків, хімік та географ Мендєлєєв, що займався визначенням географічних центрів Росії та їх окремих частин.

У наш час відомі пам’ятні знаки, які символізують географічні центри. На околиці с. Ділового Рахівського району Закарпатської області встановлено такий знак, на якому зазначено, що він фіксує географічний центр Європи.

Визначити географічний центр будь-якої території можна кількома способами. Застосовують дослідний шлях: з точок перегину (зламу) кордонів (або меж) за картою визначають напрям прямовисних ліній (для цього треба вирізати з карти необхідний контур), перетин яких і вкаже на центр території.

2-й Мандрівник.

Інший спосіб визначення середини будь-якої території –– картографічний, розрахунковий. За цим способом географічний центр знаходиться на перетині середньої паралелі та середнього меридіана, що визначаються за географічними координатами крайніх точок досліджуваної території. Крайня північна точка території України знаходиться біля с. Мурав’ї Чернігівської області, південна –– мис Сарич у Криму, західна –– м. Чоп Закарпатської області, східна точка знаходиться в околицях с. Мілове Луганської області. Географічний центр території України, за однією з методик розрахунків, знаходиться на північно-східній околиці смт Добровеличківка Кіровоградської області. В 1990р. тут встановлено символічний знак. За іншими даними, –– на північній околиці с. Мар’янівка поблизу райцентру Шпола на Черкащині.
ІІІ конкурс «Народна мудрість»
Команди повинні підготувати прислів’я і приказки про пори року, погоду, землю, географічне положення.


3-й Мандрівник Розвиток картографії в Україні

Першими картами української території, що виконані на основі топографічних вимірів, стали карти Т. Маковського і Г. Л. де Боплана (вперше з назвою Україна). Їх опубліковано в першій половині 17 ст. Найбільшою з них є карта України в масштабі 1: 450 000, гравійована і видана в 1650-1653 рр. Гондіусом у місті Гданськ. У 1648 р. тут уперше видана генеральна карта України Г.Л. де Боплана в масштабі 1:1800000. Карти Г.Л. де Боплана широко використовувалися в інших картографічних працях і перевидавалися впродовж 17 ст., а також у першій половині 18 ст.
ІV конкурс «Сторони горизонту»
Запропоновані міста розмістити в порядку їх розташування з півночі на південь та із заходу на схід:

Київ, Харків, Чернігів, Ялта, Львів, Донецьк.
4-й Мандрівник Загадки Чатир-Дагу

Один із найвідоміших у Криму гірських масивів –– Чатир-Даг, що в перекладі з тюркських мов означає Намет-гора. Він дійсно схожий на класично встановлений намет. Але такий вигляд Чатир-Даг має лише з північного боку.

Першою загадкою Чатир-Дагу, яка до цього часу не розгадана вченими, є знаходження в карстових воронках рудувато-бурих і червонувато-буих галечників. Вони складаються із кварцової гальки і червоних піщаних глин. Пласти галечників потужністю 10-12 метрів різко виділяються на світло-сірому фоні вапняків. Як потрапив сюди цей зовсім чужий місцевим породам матеріал, донині невідомо.

Другою не менш цікавою загадкою є походження неймовірно красивої печери Еміне-Баїр-Хосар на північному схилі Чатир-Дагу. Вона нахилена не на північ, до Аякського джерела, яке служить ніби випуклим клапаном для основної частини підземних вод масиву, а на південь і південний захід. Виходить, що в далекому минулому води, які утворили печеру, текли на південь.Але це суперечить основним законам гідравліки і всім відомим геологічним фактам.

Третя загадка пов’язана із давнім зледенінням у Кримських горах. Вчені, що досліджували Крим, не обминули увагою цю проблему. Але і в них не було єдиної думки щодо причин та самого факту зледеніння.

Четверта загадка пов’язана з льодом у карстових воронках. Серед жаркого кримського літа, коли повітря насичене тропічною спекою, важко собі уявити, що на глибині 20-30 м лежать масиви блакитної криги. Звідки вона тут, у карстових порожнинах? У Кримських горах виявлено 36 карстових колодязів з постійним скупченням льоду. Десять із них знаходяться на Чатир-Дазі.


V конкурс «Геологи»
Картки з умовними знаками «камяне вугілля», «залізна руда» наколоти на фізичну карту України і записати назви родовищ на контурній карті України.

5-й Мандрівник Печери

У с. Завалля на лівому березі Збруча знаходиться карстова печера Атлантида в гіпсах тортонського ярусу. Загальна довжина печери близько 2400м. Вона єдина в межах Поділля з чітко виявленою триповерховою будовою, поверхи якої об’єднані стрімкими переходами. В печері знаходиться багато залів і коридорів, на стінах, склепіннях та підніжжях яких розвинені натічні форми гіпсу різного зафарбування. Зустрічаються волокнисті кристали довжиною до 1,5м.

Оптимістична –– карстова печера біля с. Ковалівки Тернопільської області. Найдовша у світі гіпсова печера-лабіринт. Протяжність її 165 тис. метрів. Відкрили печеру в 1966 р. львівські спелеологи. Печера Оптимістична –– геологічна пам’ятка природи з 1971 р.
VІ конкурс капітанів
Назвати якнайбільше річок України.
6-й Мандрівник Канівський заповідник

Найбільше враження на всіх. Хто приїздить до Канева, справляє напрочуд дивний рельєф навколишньої місцевості. Побачене тут раптово переносить нас з рівнини у справжнісінькі гори. А серед них –– глибокі яри та провалля.

Гори з такою назвою не позначені на картах. Однак, відвідавши Канів, переконуєшся, що вони насправді існують. Окремі з них стали історичними, наприклад всесвітньо відома Тарасова гора. Поруч з нею височить оригінальна за своєю геологічною будовою гора, засаджена берізками. Нижче по Дніпру розташовані гори Скіфських городищ: Мар’їна, Княжа, Пластунка…

Канівські гори явище унікальне не тільки на Придніпровській височині, але й на всій величезній Східно-Європейській рівнині. Місцевість тут набуває гірського вигляди завдяки своєму окраїнному географічному положенню на стику Придніпровської височини і однойменної низовини, що їх чітко розмежовує синя далечінь Дніпра Славутича.
VІІ конкурс «Розумовий тренажер»
Хто швидше і правильніше дасть відповідь?

 1. Найвища вершина гір. (Гора Говерла, 2061м)

 2. Найбільший півострів. (Кримський, площею 27 тис.км)

 3. Найбільший острів. (Джарилгач, довжиною понад 40 км)

 4. Найбільше озеро. (Ялпуг)

 5. Найбільше гірське озеро. (Синевір у Карпатах)

 6. Найдовша карстова печера. (Оптимістична)

 7. Найбільше опадів. (На схилах гір Карпат)

 8. Найбільший звір. (Зубр, масою 1 т)

 9. Перший за часом існування заповідник.(Асканія-Нова)

 10. Найбільший лиман. (Дністровський)

7-й Мандрівник Місце Києва

Серед ста найбільших міст світу дослідники вважають найзручнішими для життя і виробничої діяльності населення такі три міста Мельбурн (Австралія), Монреаль( Канада), Сіетл (США).

А на якому ж місці опинився Київ? Досить несподівано, зважаючи на Чорнобильську катастрофу, Київ посів 22 місце (74 бали), обійшовши такі великі міста як Москва – 35місце і Санкт-Петербург – 40 місце.

За цією класифікацією Київ очолив групу міст світу з гарними умовами проживання. Які ж із відомих міст Європи і Америки ввійшли до числа міст з гарними умовами проживання? Сюди необхідно віднести Лондон, Мадрид, Рим, Париж, Будапешт. Серед міст США до очолюваної Києвом групи ввійшли Нью-Йорк, Лос-Анджелес і Бостон.

Слово журі. Підбиття підсумків.афії України.

ографії Ук

поділитися в соціальних мережахСхожі:

Уроку Тема уроку
Йде осінь по землі царівна. Вступ до розділу «Цікава книга природи». «Перший подих осені» (за Алевтиною Волковою)

Тема уроку
Мета уроку. Розкрити особливості процесу десталінізації в Україні та його суть

Уроку Тема уроку
Розділ І. Художня культура україни від найдавніших часів до кінця ХVІ ст. (3 год.)Тема І. Образотворче мистецтво (1 год.)

«Довідкова література» 2013 Мета уроку
Мета уроку: ознайомити дітей з довідковою літературою, розкрити її значення в житті людини, навчити користуватися енциклопедіями,...

Тема уроку. Ідея єдності, згуртованості нашого народу на сторінках...
...

Уроку Тема І зміст уроку
Вступ. Історія як наука І навчальний предмет. Історія України –складова всесвітньої історії

Уроку в темі Тема уроку
Вступ. Предмет вивчення “Географії материків І океанів”. Тематичні карти І робота з ними

Уроку в темі Тема уроку
Вступ. Предмет вивчення “Географії материків І океанів”. Тематичні карти І робота з ними

Уроку: навчальна
Тема уроку: Джерела українських фразеологізмів. Прислів'я, приказки, крилаті вирази, афоризми як різновиди фразеологізмів

Уроку: Ідейно-художній аналіз роману І. Багряного “Тигролови”
Мета уроку: розкрити сюжетно-композиційні та жанрові особливості твору, навчити мотивувати вчинки героїв. Закріпити вивчене про сюжетні...База даних захищена авторським правом © 2017
звернутися до адміністрації

i.lekciya.com.ua
Головна сторінка